ارتباط با کارشناسان پرستار برتر (مشاوره رایگان)
پرستار بیمار

چه کسانی نیازمند پرستار در منزل هستند؟

برخی از بیماران در طول دوره نقاهت بیماری یا به طور کلی برای مدت زمانی نسبتا طولانی، نیاز به همراهی یک پرستار در منزل دارند. در واقع بیماران نیازمند پرستار، برای داشتن زندگی بهتر و کوتاه کردن طول دوره نقاهت، باید از این سرویس خدمات برخوردار شوند. گاهی اوقات برخورداری از پرستار مجرب برای بیماران، یک ضرورت انکارناپذیر است و بعضی اوقات نیز خدمات پرستاری می‌تواند کیفیت زندگی فرد را بهبود بخشد. در این مطلب بر آن هستیم تا ببینیم اصلی‌ترین گروه بیماران نیازمند پرستار حرفه‌ای کدامند. با ما همراه باشید.

پیشنهاد مقاله : روش های درمان سکسکه در خانه

معرفی گروه بیماران نیازمند پرستار حرفه ای

پرستار بیمار
اصلی‌ترین گروه بیماران نیازمند پرستار حرفه‌ای

در زیر نگاهی به گروه‎‌های مختلفی بیماران نیازمند پرستار خواهیم داشت:

بیمارانی که مشکلات نخاعی دارند

بیمارانی که دچار مشکلات نخاعی شده‌اند، معمولا قدرت حرکت خود را از دست داده و برای عادی‌ترین کارهای روزمره نیز نیازمند کمک یک شخص دیگر هستند. از این روی لازم خواهد بود که پیوسته پرستار بیمار تمام وقت کنار یک بیمار نخاعی باشد تا امور مربوط به او را به انجام برساند. ممکن است این بیماران رفته رفته شرایط بهتری پیدا کرده یا تا پایان عمر خود، نیازمند همراهی پرستار باشند.

بیمارانی که مبتلا به سندروم داون هستند

بیماران مبتلا به سندروم داون، به لحاظ ذهنی شرایط خاص خود را دارند و نگهداری همیشگی آن‌ها برای اعضای خانواده نیز تقریبا امکان پذیر نیست. از این روی بسیاری از خانواده‌ها، به جای سپردن این افراد به آسایشگاه‌ها و خارج کردن آن‌ها از محیط عاطفی خانواده، ترجیح می‌دهند تا از پرستار مجرب کمک بگیرند. به این شکل هم اعضای خانواده می‌توانند زندگی طبیعی خود را داشته باشند و هم فرد مبتلا به این سندروم، کیفیت زندگی بهتری را تجربه خواهد کرد.

بیمارانی که به هر دلیل دردهای زیادی را تحمل می‌کنند

پرستار بیمار در منزل
بیمارای که به هردلیل خاصی دردهای زیادی را تحمل میکنند نیاز به پرستار در منزل دارند.

بیمارانی که به دلیل عوارض جراحی یا بیماری‌های دیگر، دردهای عضلانی، مفصلی و … را با شدت زیاد تجربه می‌کنند، معمولا قادر به انجام کارهای عادی روزانه خود نیستند. ممکن است این گروه بیماران به یک پرستار شبانه روزی نیاز نداشته باشند، اما در اکثر اوقات حداقل برای چندین ساعت در روز، همراهی یک پرستار مجرب، به آن‌ها کمک زیادی خواهد کرد.

پیشنهاد مقاله : بررسی بیماری پروانه ای

بیمارانی که آمپوتاسیون یا قطع عضو داشته‎‌اند

بستگی به این که محل آمپوتاسیون یا قطع عضو در کدام بخش از بدن باشد، بیمار به همراهی یک پرستار نیاز خواهد داشت. به طور مثال برای افرادی که آمپوتاسیون پا داشته‌اند، تا زمان آماده شدن پروتز و یاد گرفتن کامل راه رفتن با آن، همراهی پرستار ضروری خواهد بود. به علاوه لازم به ذکر است که پرستار به بیمار کمک خواهد کرد تا تحرکات خود را از سر گرفته و دوباره بتواند به شکلی به زندگی عادی خود بازگردد.

بیمارانی که به ام اس پیشرفته مبتلا هستند

با پیشرفته شدن بیماری ام اس، نیاز به یک پرستار مجرب، به شدت احساس می‌شود. این بیماران هم به لحاظ جسمی و هم به لحاظ روحی، نیاز به یک مراقب دارند که از پیشرفت بیماری کاسته شده و تالمات مربوط به آن نیز به حداقل میزان خود برسند. به ویژه آن که با پیشرفته شدن علائم بیماری ام اس، مشکلات حرکتی و ذهنی نیز ظهور بیشتری داشته و حضور یک پرستار کارآزموده، بیش از هر زمان دیگر نیاز خواهد بود. در واقع بیماران مبتلا به ام اس، از جمله گروه بیماران نیازمند پرستار حرفه ای هستند و حضور یک پرستار متعهد و متخصص، به کنترل بیماری آن‌ها، کمک زیادی خواهد کرد.

نکته: برترین خدمات پرستار بیماران شامل رسیدگی به وضعیت تغذیه، داروها، کنترل المان‌های سلامت جسمی و روحی فرد بیمار، می‌شود.

کلام آخر

همان طور که در بالا مشاهده کردید، برخی از گروه‌های بیماری، نیاز مبرم به پرستار در منزل دارند. بیماران نیازمند پرستار، باید حتما از کمک و همراهی یک پرستار مجرب برای بیماران برخوردار شوند تا هم مشکلات ناشی از بیماری کمتر شده و هم کیفیت زندگی بهتری را تجربه کنند. شما چه بیماری‌های دیگری را به مواردی که در این مقاله از پرستار برتر ذکر شد، اضافه می‌کنید؟

سوالات متداول

آیا بیماران مبتلا به آلزایمر، نیاز به پرستار دارند؟

بله، قطعا بیمارانی که به آلزایمر مبتلا هستند، نیاز به همراهی یک پرستار در منزل خواهند داشت.

برترین خدمات پرستار بیماران در منزل چیست؟

مراقبت و رسیدگی به بیمار و همین طور پیگیری موعد خوردن داروها و توجه به المان‌های سلامتی، از مهم‌ترین وظایفی است که پرستار مجرب برای بیماران برعهده دارد.

هزینه استخدام پرستار حرفه‌ای برای بیمار در منزل چقدر است؟

این کاملا بستگی به نوع بیماری و ساعات کاری پرستار خواهد داشت.

آیا بیماری ام اس نیاز به پرستار در منزل دارد؟

بیماران مبتلا به ام اس، از جمله گروه بیماران نیازمند پرستار حرفه ای هستند و حضور یک پرستار متعهد و متخصص، به کنترل بیماری آن‌ها، کمک زیادی خواهد کرد. این بیماران هم به لحاظ جسمی و هم به لحاظ روحی، نیاز به یک مراقب دارند که از پیشرفت بیماری کاسته شود.

جستجو
دسته‌ها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *