ارتباط با کارشناسان پرستار برتر (مشاوره رایگان)

پرستار کودک؛ مراقبت و نگهداری از کودک در منزل

حضور یک پرستار کودک که توانایی برقراری ارتباط خوبی را با کودکان داشته باشد، یک نعمت برای روزهایی است که والدین زمان یا انرژی کافی برای نگهداری از کودکان را ندارند. امروزه با مشغول شدن بسیاری از مادران به فعالیت‌های بیرون، بسیاری از آنان گزینه مراقبت از کودک در منزل توسط یک پرستار متخصص با مدارک معتبر در زمینه نگهداری از کودک را در نظر می‌گیرند.
شرکت خدمات پرستاری پرستار برتر، با سال‌ها تجربه در زمینه اعزام پرستار بچه در منزل، به خوبی با اهمیت سنین کودکی و حساسیت و نیازهای کودکان در این زمینه آشناست. شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره رایگان برای استخدام پرستار کودک در منزل، با کاشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

پرستار کودک مورد اعتماد با پرستار برتر

ما در مرکز پرستار برتر از پرستاران و مراقبین متخصص و مورد اعتماد برای بالا بردن کیفیت خدمات پرستاری برای کودک و نوزاد شما استفاده می‌کنیم.

پرستار کودک و مراقب از کودک تمام وقت و نیمه وقت

مراقبت و رسیدگی به کودک در مراحل مختلف زندگی از کارهای فوق‌العاده دشوار دنیا است. اگر چه در گذشته بیشتر بار این مسئولیت سنگین بر دوش مادران فداکار و دلسوز بود، اما اکنون استخدام پرستار کودک، راه بهتری برای این کار است. شکی نیست که نگهداری از کودک می‌تواند به والدین انعطاف‌پذیری کار، توانایی تقویت رابطه زناشویی، ثبات و شاید مهم‌تر از همه آرامش خاطر ارائه دهد.
استخدام پرستار کودک در منزل

اشتباه بزرگی است اگر پرستاری کودک را راحت‌تر از پرستاری سالمند و بیمار بدانیم؛ زیرا وظیفه پرستار کودک، نه تنها نگهداری و مراقبت از کودک، بلکه فراهم کردن زمینه رشد و تعالی اخلاقی و روحی او است. کودکان فرشتگان زمینی هستند؛ سرشار از شور و هیجان زندگی. پرستاری که بیشتر ساعات روز را کنار فرزندمان می‌گذراند، باید صلاحیت اخلاقی، تربیتی و ارتباط موثر با کودک را نیز داشته باشد.

چرا باید پرستار کودک داشته باشیم؟

پرستار کودک فرصتی را برای کودکان فراهم می کند تا با انواع مختلف بزرگسالان ارتباط برقرار کنند. بعلاوه، اگر فرزند شما در جوانی به ملاقات و گفتگو با بزرگسالان غیر خانواده عادت داشته باشد، احتمالاً بعداً در نوجوانی قادر خواهد بود بالغانه‌تر رفتار کند. پرستاران ماهر و باتجربه کودک با مهارت‌های نوین تربیت و تعالی روحی کودک آشنا هستند و با توانایی برقراری ارتباط موثر با کودک و خانواده، می‌توانند تاثیر مثبت شگفت انگیزی بر وی بگذارند. اگر قصد استخدام پرستار کودک را دارید، به منظور انتخاب هوشمندانه و به‌صرفه، خوب است با وظایف پرستار آشنا شوید. این موضوعی است که در بخش بعد به آن می‌پردازیم. 

وظایف پرستار کودک چیست؟

به طور کلی پرستار کودک به شخصی گفته می‌شود که به مراقبت از کودکان می‌پردازد؛ پرستار کودک در منزل می‌تواند مسئولیت‌های گوناگونی داشته باشد. بخشی از مسئولیت‌های مراقب کودک با توجه به سن فرزند خردسال تعیین می‌شود؛ برای مثال: پرستار نوزاد وظیفه تعویض پوشک، آماده کردن شیر خشک، خواباندن نوزاد و استحام او را دارد؛ در حالی‌که وظیفه یک پرستار در مراقبت از کودک چند ساله شامل پر کردن اوقات فراغت، بازی با او و کمک در تمرین‌های آموزشی است. مهربانی و دلسوزی از ویژگی‌های بارز پرستاران سالمند است. بسیاری از آنان کودکان تحت مراقبتشان را همانند بچه‌های خود می‌دانند و تلاش بسیاری در پرستاری از آنان دارند.
برخی از وظایف پرستاران کودک در منزل به شرح زیر است:

 • ارتباط دوستانه با کودک
 • استحمام و نظافت شخصی
 • انجام برخی امور منزل
 • بازی و سرگرمی

هر یک از مسئولیت‌ها و وظایف پرستار کودک اگر به نحو احسنت انجام شوند، تاثیر به سزایی در رشد و پرورش فرزند دلبند شما می‌گذارند و بخشی از نیازهای سنین کودکی را پاسخ می‌دهند.

برقراری ارتباط صمیمی با خردسال

هنگام مراقبت از کودک، اگر پرستار بتواند یک ارتباط دوستانه و صمیمی را با او برقرار کند، کودک احساس می‌‌کند تمام وقتش را در کنار یکی از دوستان خود می‌گذراند و بسیار کمتر خلا عدم حضور والدینش را احساس می‌کند.

توجه و آموزش نظافت شخصی به کودک

یکی از وظایف مهم پرستار کودک در منزل توجه به امور نظافتی کودک خردسال است که در هر سنی این مسئولیت می‌تواند جنبه‌های متفاوتی داشته باشد؛ مثلا در پرستاری از نوزاد، اهمیت دارد که پرستار توانایی استحمام و تعویض پوشک بچه را داشته باشد؛ در حالی‌که برای کودکانی که توانایی راه رفتن دارد وظیفه نظافت شامل آموزش دست‌شویی رفتن و مسواک زدن نیز می‌شود.

کمک در انجام امور خانه‌داری

پرستار بچه علاوه بر تهیه شیر خشک و میان‌ وعده‌های مقوی و سالم برای کودک، باید بر میزان غذا خوردن کودک نظارت کند، همچنین در انجام برخی امور آشپزخانه مانند شستن ظرف‌ها کمک کند.

مشارکت در بازی و سرگرمی کودکان

یکی از مهم‌ترین نیازهای سنین کم، بازی فراوان و سرگرمی‌های دائمی است.

یکی از وظایف پرستار کودک، مشارکت در بازی‌های خلاقانه کودکان است

کودکان انرژی بیشتری نسبت به بزرگسالان دارند و درصورت بیکاری، حوصله‌شان سر می‌رود. پرستار کودک می‌تواند با هماهنگی والدین وی، او را به پارک ببرد یا در منزل به سرگرمی‌های آموزشی و دیدن کارتون مشغول شوند.

قیمت پرستاری و نگهداری از کودک در منزل

هزینه پرستار کودک در منزل در شرکت‌های معتبر ارائه خدمات پرستاری مانند پرستار برتر، به دلیل مجوز رسمی از وزارت بهداشت کشور، طبق مصوبات قانونی حقوق و دستمزد تعیین خواهد شد. عوامل متفاوتی در تعیین دقیق نرخ پرستاری بچه موثر هستند؛ مانند: میزان تحصیلات پرستار، میزان سابقه کار در مراقبت از کودک، مدت زمان پرستاری در منزل، سن کودک، شرایط و سلامت جسمانی کودک خردسال.
شما میتوانید برای اطلاع از جزئیات قیمت پرستار کودک در منزل با کارشناسان ما در پرستار برتر تماس بگیرید.

نکات مهم هنگام استخدام پرستار کودک

اگر شما تصمیمتان را برای استخدام یک پرستار کودک توانمند و حرفه‌ای گرفته‌اید، احتمالا سوال بعدی که از خود میپرسید این است “چطور می‌توان بهترین پرستار کودک را برای فرزندمان انتخاب کنیم؟” مواردی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم تا حد زیادی در پاسخ به این پرسش شما را یاری می‌کند:

 • مراقب یا پرستار مورد نظر باید هنگام دیدن کودک شما خوشحالی واقعی در چهره‌اش نمایان شود.
 • اگرچه برقراری ارتباط با کودکان مستلزم زمان است، اما اگر فرزند شما نیز با دیدن نگهدار و پرستار خود خوشحال شود، نشانه خوبی است.
 • یک پرستار کودک حرفه‌ای باید وقت شناس باشد و به زمان والدین احترام بگذارد.
 • در روز مصاحبه می‌توانید رفتارهای پرستار و زبان بدن او را تحت نظر بگیرید تا نکته منفی نداشته باشد.
 • بهتر است هنگامی که شما در منزل حضور ندارید؛ پرستار کودک هر چند ساعت یک‌بار با فرستادن پیامی شما را از شرح حال فرزند دلبندتان در منزل آگاه کند یا هنگامی که به منزل برگشتید، گزارشی از فعالیت‌های روزی که سپری شد در اختیارتان قرار دهد.

توجه به نکات بالا حین مصاحبه برای استخدام پرستار کودک می‌تواند فیلترهای شما را برای استخدام بهترین پرستار دقیق‌تر کند تا در نهایت خدمات نگهداری و مراقبت از کودک، با کیفیت‌تری را دریافت کنید.

مراحل آماده کردن کودک پیش از حضور پرستار

پذیرش حضور پرستار به عنوان یک فرد جدید و غریبه در منزل، می‌تواند برای کودکان چالش برانگیز باشد؛ به‌خصوص که احتمال دارد حضور فرد جدید با عدم حضور والدین همزمان شود. رعایت نکات زیر برای آسان‌تر سپری کردن این دوران توصیه می‌شود:

 • به کودک خود حق بدهید که به مدتی زمان نیاز داشته باشد تا با عضو جدید در منزل آشنا شده و به او عادت کند. البته این ویژگی به خصوصیات اخلاقی کودکان خردسال نیز بسیار بستگی دارد؛ اما در هرصورت بسیار طبیعی است که در ابتدا کودک از ماندن در نزدیکی پرستار هراس داشته باشد.
 • بهتر است چند هفته قبل از ورود پرستار جدید به منزل، سعی کنید به مرور وابستگی فرزندتان را به خود کاهش دهید و ساعاتی در طول روز او را از خود جدا کنید.
 • هر روز با فرزندتان راجع‌به اتفاقات روز، فعالیت‌هایی که با پرستار داشتند و احساسات او صحبت کنید.

در نهایت کمی چالش در ابتدای ورود پرستار کودک به منزل کاملا طبیعی است؛ مسائل به مرور زمان برای شما و فرزندتان عادی می‌شود.

پرستار کودک در منزل یا مهد کودک؟

از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های والدین در سال‌های اخیر همراهی کردن کودک برای بردن به مهد و سایر مراکز نگهداری کودک و برگرداندن او بوده است که زمان و هزینه بسیاری را به خانواده تحمیل می‌کند.

مقایسه نگهداری از کودک در منزل و مهدکودک

این مساله نیز با در اختیار داشتن خدمات مراقبتی کودک در منزل حل می‌شود. از سوی دیگر وقتی پرستار کودک در منزل استخدام می‌کنید، بر خلاف مهد کودک و مراکز نگهداری دیگر، از خدمات خصوصی و توجه پرستار بهره‌مند شده و خیال آسوده‌تری نسبت به انجام وظایف پرستار دارید.

زندگی شاد و سالم با پرستار کودک  

پرستاران کودک می‌توانند این فرصت را برای فرزند شما فراهم کنند تا چیزهای جدید را امتحان کرده و سرگرمی‌ها و مهارت‌های جدیدی کسب کند. تمرین‌های ورزشی کودکان و سایر فعالیت‌های فوق‌درسی می‌‌تواند برای والدین شاغل سخت باشد؛ زیرا زمان‌های ناخوشایند و غیرقابل انعطافی برای تحویل و رها کردن آن‌ها وجود دارد.

 اما با داشتن یک پرستار بچه، کودک شما می‌تواند شروع به گذراندن کلاس‌های رقص کند یا به تیم شنا بپیوندد. علاوه‌بر موارد ذکر شده؛ پرستار کودک با‌توجه به تجربیات خود در گذشته و همچنین مهارت‌هایی که دارد؛ می‌تواند به کودک شما در سنین بالا‌تر کمک‌کند که علایق خود را پیدا کنند و بتوانند آن را در راه اصولی پرورش دهند. پرستار کودک مناسب، با کودک همراه می‌شود و شور و اشتیاق زندگی را به او می‌بخشد. اگر پرستار کودک را با هوشمندی و از مراکز معتبر انتخاب کنید، زندگی شاد و سالم کودکتان تضمین شده است.

چرا پرستار برتر را برای پرستاری کودک در تهران انتخاب کنیم؟

پرستار برتر، یک شرکت معتبر و با مجوز رسمی از وزارت بهداشت کشور است که سال‌ها تجربه در اعزام پرستار به منزل در تهران دارد. با استعانت از خدمات پرستار برتر، شما از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت کشور.
 • استخدام پرستاران آموزش‌دیده با مدارک تخصصی در زمینه نگهداری کودک در منزل.
 • ارائه خدمات با کیفیت توسط افراد عاشق کودکان و متعهد به کار.
 • پشتیبانی 24 ساعته توسط کارشناسان پرستار برتر
 • تعیین دستمزد پرستاری کودک براساس تعرفه‌های قانونی و منطبق بر بودجه شما.
 • نظارت دائم بر کیفیت خدمات ارائه شده توسط پرستاران بچه اعزام شده.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در خصوص نرخ دقیق هزینه پرستار کودک و استخدام پرستار در منزل، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه خدمات پرستاری پرستار برتر تماس بگیرید.

سوالات متداول

موارد زیر از اصول اساسی نگهداری از کودکان در هر سنی هستند:

 • توانایی برقراری ارتباط با کودک.
 • متخصص در زمینه اصول مراقبتی و نگهداری کودکان.
 • به کار گیری اصول تربیتی کودک در منزل، تحت نظر والدین.
 • توجه به رژیم غذایی کودک.
 • فعال و پر انرژی.

پیشنهاد ما درخواست مشاوره از شرکت‌های معتبر و دارای مجوز خدمات پرستاری در منزل است. ما در پرستار برتر، مدارک تحصیلی و سوابق کاری پرستاران کودک را بررسی میکنیم و بهترین پرستار را جهت مراقبت از فرزند دلبندتان به شما معرفی می‌کنیم.

بله؛ پرستار بچه با توجه به درخواست و نیاز شما به میزان حضور پرستار در مراقبت از کودک تعیین می‌شود. شما می‌توانید پرستار کودک را به صورت پاره وقت و یا تمام وقت (ساعتی، روزانه و شبانه‌روزی) استخدام کنید.

بله؛ در صورتی که پرستار کودک شما درخواست مرخصی کند، به سرعت پرستار کودک دیگری در زمان غیاب وی، برای شما جایگزین خواهد شد.

قیمت نگهداری از کودک در منزل براساس متغیرهایی چون: سن کودک، نیازهای جسمانی و شرایط بیماری کودک، ساعات حضور پرستار بچه در منزل، میزان انجام مسئولیت‌های منزل توسط پرستار، مدرک تحصیلی و سوابق کاری پرستار و غیره تعیین خواهد شد. ما در مرکز پرستاری پرستار برتر، تعرفه‌های حقوق و دستمزد پرستاران را براساس مصوبات قانونی تعیین خواهیم کرد.

این مورد کاملا به شما بستگی دارد؛ شما می‌توانید در مواقع بیماری، نیاز به استراحت، تفریح و یا به دلیل مشغله کاری و زمان کم در کنار فرزندتان از خدمات مراقبت از کودک در منزل استفاده کنید.

انجام امورات منزل، تهیه غذا و میان‌‌وعده‌های سالم برای کودکان خردسال در حیطه تخصص پرستاران کودک قرار دارد؛ این مورد با توجه به درخواست شما، در صورت لزوم در قرارداد ذکر خواهد شد.

4 پاسخ

 1. چرا پرستار کودک فرصتی را برای کودکان فراهم می کند تا با انواع مختلف بزرگسالان ارتباط برقرار کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *