ارتباط با کارشناسان پرستار برتر (مشاوره رایگان)

پرستار سالمند؛ خدمات مراقبت و پرستاری سالمند در منزل

با توجه به درگیری‌های بسیار زیاد خانواده‌ها و سبک زندگی افراد جامعه، امروزه پرستاری از سالمند در منزل، برای بسیاری از افراد که مقدور نیستند مراقبت و نگهداری که لایق عزیزانشان است را به آنان ارائه کنند؛ می‌تواند بهترین گزینه باشد.در این شرایط، ما به دنبال شخصی می‌گردیم که آموزش‌های لازم را جهت مراقبت از سالمندان دیده و به عنوان یک فرد متخصص با نیازهای روحی و جسمانی افراد مسن آشنا باشد؛ تا بتواند با نظارت بر بهبود شرایط جسمانی و روانی سالمندان، به بهبود کیفیت زندگی آنان کمک کند.

بالا رفتن سن هرگز نباید مانعی برای داشتن یک زندگی کامل و شاد باشد. هدف ما از اعزام پرستار سالمند در منزل، نگهداری و مراقبت از سالمندان و ارتقای کیفیت زندگی آنان به صورت دلسوزانه و حرفه‌ای است.

شرکت خدمات پرستاری پرستار برتر، با سال‌ها تجربه پرستاری سالمندان، به‌خوبی شرایط ویژه افراد مسن و خانواده‌هایشان را درک کرده و مفتخر است برای نگهداری از سالمندان در منزل به صورت شبانه‌روزی (24 ساعته)، در کنارتان باشد.

پرستار سالمند در منزل پرستاربرتر

ما در شرکت پرستاری پرستار برتر با به کارگیری متخصصان و پرستاران آموزش دیده در زمینه‌های متفاوت سعی داریم با کیفیت‌ترین خدمات پرستاری را به شما عزیزان ارائه کنیم.

پرستار سالمند باید، یک شخص متخصص در زمینه مراقبت و نگهداری از سالمندان باشد

پرستار سالمند شخصی است که وظیفه مراقبت، نگهداری، رسیدگی و پرستاری از فرد مسن را به‌عهده دارد. هدف مراقب سالمند کمک به فرد کهنسال در انجام فعالیت‌های روزانه زندگی و رسیدگی به وضعیت سلامت روحی و جسمی او است. در صورتی‌که سالمند دچار مشکلات حرکتی باشد، پرستار او می‌بایست در راه رفتن، جابجایی در تخت و کلیه اموری که فرد مسن با مشکل روبرو است او را همراهی کرده و به او کمک برساند.

وظایف پرستار سالمند در منزل شامل چه مواردی می‌شود؟

به‌طور کلی، پرستار سالمند در منزل به کسی گفته می‌شود که در مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل تخصص‌های لازم را دارد و به خوبی با مسائل و مشکلات سالمندان آشناست. مراقبان سالمندان، خود براساس میزان تخصص و مدارک تحصیلیشان به 3 دسته تقسیم می‌شوند: مراقب و نگهدار سالمند، بهیار سالمند و پرستار سالمند. طبیعی است که اگر سالمند عزیز شما دچار مشکلات فیزیکی ویژه‌ای است و به مراقبت‌های پزشکی تخصصی نیاز دارد باید از خدمات پرستار در منزل استفاده کنید. وظایف پرستار سالمند، با هر سطحی از تخصص و دانش شامل موارد زیر می‌شود:

 • برقرای یک ارتباط دوستانه
 • نظافت شخصی
 • امور منزل
 • اوقاتی شاد
 • رسیدگی به مسائل مالی
 • بیماری‌های مزمن

در ادامه به شرح مفصل هریک از وظایف پرستار سالمند در منزل می‌پردازیم.

برقراری ارتباط صمیمانه

مراقبت و نگهداری از سالمند به شیوه برقراری یک ارتباط دوستانه و ایجاد صمیمیت، یکی از وظایف مهم پرستاران سالمند است. احساس تنهایی در کهن‌سالی اجتناب‌ناپذیر است لذا بسیاری از افراد مسن در معرض افسردگی و اضطراب‌های مختص این دوره قرار می‌گیرند؛ به همین خاطر داشتن یک دوست جهت مصاحبت و هم‌نشینی از اساسی‌ترین نیاز‌های دوره سالمندی است.

رسیدگی به نظافت شخصی سالمندان

با وجود ضعف‌های جسمانی که در اثر کهولت سن به‌وجود می‌آیند، انجام برخی امور نظافت شخصی مانند: استحمام، مرتب‌کردن وسایل شخصی، سلمانی موها و غیره دشوار می‌شود. همچنین برخی سالمند به دلیل مشکلات بی‌اختیاری ادرار و یا عدم تعادل در حرکت، نیازمند کمک بیشتری هستند. انجام تمامی این موارد با توجه به شرایط فرد سالخورده برعهده پرستار سالمند است.

رسیدگی به امور منزل

نگهدار سالمند، علاوه بر مراقبت از وی، به انجام برخی امور منزل نیز مشغول می‌شود. مسائلی مانند: شستن ظروف، پختن غذای مناسب با رژیم غذایی سالمند، جارو و گردگیری و غیره در حیطه مسئولیت‌های پرستار قرار می‌گیرند.

فراهم کردن اوقاتی دلپذیر

روحیه خوب و شاد سالمندان تأثیر قابل توجهی در سلامتی جسمانی آن‌ها دارد. پرستار سالمند حرفه‌ای می‌تواند به برنامه‌ریزی فعالیت‌های تفریحی مناسب با روحیات فرد مسن بپردازد. فعالیت‌هایی مانند تماشای سریال، گوش دادن به موسیقی، مطالعه شعر و ادبیات و پیاده‌روی در پارک با هماهنگی خانواده فرد سالخورده، می‌تواند آنان را خوشحال کند.

رسیدگی به برخی مسائل مالی

در صورت رضایت خانواده فرد سالمند و خود ایشان، طبق یک رضایت‌نامه کتبی، پرستار سالمند می‌تواند عهده‌دار برخی امور مالی و اداری وی باشد. مسائلی مانند پرداخت قبوض، شارژ ساختمان، اجاره منزل و خرید مایحتاج خانه.

رسیدگی به بیماری‌های مزمن

هر فرد سالخورده‌ای با افزایش سن احتمالا به چند بیماری مزمن دچار می‌شود؛ یکی دیگر از وظایف پرستار سالمند در منزل این است که برمصرف صحیح داروها نظارت کند و زمان مصرف دارو را به سالمند یادآوری کند. همچنین در بسیاری از موارد پرستاران نقش یک رابط بین پزشک معالج و خانواده سالمند را ایفا می‌کنند و در صورت نیاز گزارش‌هایی از وضعیت بیماری فرد مسن به پزشک معالج ارائه می‌دهند.

شرایط استخدام پرستار سالمند در موسسه پرستار برتر

اگر برای نگهداری و مراقبت از سالمند عزیزتان به یک همراه و پرستار متخصص در این زمینه نیاز دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه خدمات پرستاری پرستار برتر تماس بگیرید و توانایی جسمی، بیماری‌های مزمن و حتی شرایط روحی سالمندتان را با ایشان در میان بگذارید.

استخدام پرستار سالمند حرفه‌ای در منزل

کارشناسان ما با توجه به نوع مراقبت مورد نیاز سالمند شما، مکان جغرافیایی منزل ایشان و بودجه مورد نظرتان، پرستار سالمند مناسب را به شما معرفی می‌کنند. اگر از خدمات پرستار رضایت کامل را داشتید، می‌توانید نسبت به عقد قرارداد رسمی با پرستار، اقدام کنید.

هزینه دستمزد پرستار سالمند در منزل چقدر است؟

شرکت‌های معتبر با مجوز از وزات بهداشت کشور که خدمات پرستاری در منزل ارائه می‌دهند مانند پرستار برتر، نرخ دستمزد پرستاران را براساس تعرفه‌های قانونی در نظر می‌گیرند. تعیین هزینه پرستاری از سالمند در منزل براساس عواملی مانند انواع بیماری‌های جسمانی و توانایی حرکتی فرد سالمند، مواردی که نیازمند کمک پرستار است، محل زندگی، مدرک تحصیلی پرستار و سابقه کار او در نگهداری سالمندان انجام می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از جزئیات استخدام و هزینه پرستار سالمند در منزل، با کارشناسان ما در پرستار برتر تماس بگیرید.

چه زمانی به پرستار سالمند نیاز داریم؟

دلایل متعددی می‌تواند موجب شود تا خانواده‌ها گزینه استخدام پرستار سالمند را در نظر بگیرند. برخی از خانواده‌ها به دلیل مشغله‌های فراوان در زندگی نمی‌توانند به‌طور مستمر در کنار سالمند عزیزشان قرار بگیرند و به نیازهای اجتماعی وی رسیدگی کنند. گاهی هم شرایط جسمانی سالمند مستلزم مراقبت‌های تخصصی پزشکی یا بهداشتی می‌شود که در این صورت بهره‌گیری از کمک یک پرستار سالمند در منزل بسیار بهینه‌تر از مراجعه مداوم به مراکز بهداشتی است.
به دلیل اتلاف زیاد زمان و هزینه و همچنین سختی تحمل مسیر برای افراد کهن‌سال، استخدام پرستار سالمند حرفه‌ای و آشنا با مهارت‌های پزشکی در منزل بسیار معقول‌تر است. اگر سالمند شما تنها است و شما زمان کافی برای معاشرت مناسب با او را ندارید یا اگر دچار مشکلات جسمی مانند: عدم تعادل در راه رفتن، زمین خوردن، فراموشی، ناتوانی در انجام فعالیت شخصی و نظافت، ناتوانی در رسیدگی به وظایف منزل و عدم توانایی مدیریت مصرف داروهای خود است، زمان آن رسیده تا به کمک گرفتن از مهارت‌های تخصصی یک پرستار مجرب فکر کنید.

خانه سالمندان بهتر است یا مراقبت از سالمند در منزل؟

کم توانی‌های ایجاد شده با افزایش سن و تغییرات جسمانی و خلقی سالمندان، همیشه به این معنا نیست که نگهداری و مراقبت از آنان در منزل ناممکن است. تقریبا تمام افراد سالخورده ترجیح میدهند تا آخرین لحظات عمرشان در منزل شخصی و در کنار خانواده و فرزندان و نوه‌هایشان باشند؛ سپردن سالمندان به خانه سالمندان نه تنها برایشان دلگیر است و موجب تقویت افسردگی در این سن می‌شود، بلکه حتی به دلیل جمعیت سالمندانی که در آنجا حضور دارند؛ بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های مختلف قرار می‌گیرند.

تفاوت خانه سالمندان و مراقبت از سالمند در منزل

تصور غلطی که برخی افراد دارند این است که امکانات و مراقبت‌های پزشکی بیشتری در خانه سالمندان مهیا می‌شود، در حالی که شما می‌توانید با استخدام یک پرستار سالمند متخصص و دارای مدارک پزشکی باسابقه چندین ساله در نگهداری از سالمندان، همان کیفیت مراقبتی را برای ایشان فراهم آورید.
برخی نیز اعتقاد دارند هزینه خانه سالمندان کمتر از قیمت مراقبت از سالمند در منزل است؛ در حالی‌که موسسات پرستاری معتبر با مجوز رسمی مانند شرکت خدمات پرستاری پرستار برتر، با تعیین تعرفه‌های قانونی جهت خدمت‌رسانی به افراد مسن، هزینه استفاده از این خدمات را بسیار مقرون به‌صرفه کرده‌اند؛ همچنین ساعات حضور مراقب و نگهدار سالمند، بسیار منعطف و طبق درخواست شما به صورت ساعتی، روزانه و یا شبانه‌روزی مشخص می‌شود.

شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از جزئیات قیمت نگهداری سالمند در منزل، با مشاوران ما در پرستار برتر تماس حاصل فرمایید.

مزایای نگهداری سالمند در منزل

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، مراقبت و نگهداری سالمند در منزل، خواست قلبی هر فرد کهنسالی است؛ در ادامه بیشتر به مزایای پرستاری سالمند در منزل می‌پردازیم:

 • پرستاری سالمند در منزل شخصی خود، سبب می‌شود تا ایشان آسایش بیشتری را در کنار خانواده خود احساس کنند.
 • نگهداری سالمندان در منزل، بسیاری اختصاصی‌تر و دقیق‌تر از مراقبت از ایشان در خانه سالمندان است.
 • حضور در جمع اعضای خانواده و ملاقات مستمر با فرزندان و نوه‌ها، احساس تعلق در افراد مسن را افزایش می‌دهد و تا حد زیادی از افسردگی دوران سالمندی جلوگیری می‌کند.
 • درحالی که فرد پیر در خانه خود و در نزدیکی فرزندانش مراقبت شود، خانواده وی میتوانند به طور مداوم بر روند و کیفیت خدمات پرستاری از او نظارت داشته باشند.
 • احساس استقلال و امنیت محیط، در منزل شخصی برای سالمندان بسیار بیشتر فراهم می‌شود.

چرا مرکز پرستاری پرستار برتر را انتخاب کنید؟

مرکز خدمات پرستاری پرستار برتر، با مجوز رسمی از وزارت بهداشت کشور و با سال‌ها تجربه و تخصص در حوزه ارائه انواع خدمات پرستاری در منزل، با شرایط و نیاز سالمندان، کودکان و بیماران به‌خوبی آشناست و مزیت‌های زیر را در خدمات ارائه خود می‌دهد:

 • استخدام پرستاران مجرب با مدارک تخصصی نگهداری سالمند و بررسی سوابق کاری.
 • ارائه خدمات پشتیبانی به صورت شبانه‌روزی توسط کارشناسان حرفه‌ای.
 • امکان جایگزینی پرستار در اسرع وقت در صورت عدم رضایت یا مرخصی‌های واجب پرستار قبلی.
 • ارائه خدمات پرستاری با ساعات کاری منعطف روزانه، ساعتی و یا شبانه‌روزی مطابق با درخواست شما.
 • تعیین قیمت پرستاری سالمند براساس نرخ دستمزد قانونی مراقبت از سالمند.
 • نظارت مستمر کارشناسان بر کیفیت خدمات ارائه شده توسط پرستاران اعزامی از سمت موسسه پرستار برتر.

شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره رایگان برای استفاده از خدمات پرستاری سالمند با شرایط خاص سالمندتان در منزل تهران یا شهرستان‌ها، همه روزه با ما در شرکت خدمات پرستاری پرستار برتر تماس حاصل فرمایید؛ کارشناسان ما در پرستار برتر، در مورد جزئیات خدمات نگهداری و مراقبت از سالمند شما را راهنمایی می‌کنند.

سوالات متداول

پرستار سالمند به شخصی گفته می‌شود که وظیفه نگهداری و مراقبت از سالمند را برعهده داشته باشد؛ همچنین به مسائل پزشکی، سلامت روانی و مسائل بهداشتی سالمندان رسیدگی کند.

جهت انتخاب و استخدام پرستار سالمند مناسب در منزل، بهتر است از طریق شرکت‌های معتبر خدمات پرستاری مانند پرستار برتر اقدام کنید؛ چراکه ما در پرستار برتر سوابق تحصیلی و کاری پرستاران را بررسی کرده و بهترین پرستار سالمند را به شما معرفی می‌کنیم.

وظایف اصلی پرستار سالمند برحسب شرایط و نیازهای اساسی سالمند شما تعیین می‌گردند؛ به طور کلی وظایف پرستاران سالمند شامل رسیدگی به امورات بهداشت فردی، انجام امور منزل، مدیریت مسائل پزشکی و داروها و صحبت و هم‌نشینی با فرد سالخورده می‌شود.

مراقبت در منزل به سالمندان این امکان را می‌دهد تا درحالی که در کنار فرزندان و دیگر اعضای خانواده احساس تعلق و آرامش خاطر دارند، از امکانات پزشکی و مراقبتی مناسبی برخوردار باشند. همچنین هزینه‌های گزاف خانه سالمندان را نمی‌پردازند.

نرخ دستمزد پرستار سالمند در منزل، براساس عواملی چون میزان ساعات کاری، نیمه وقت بودن و تمام وقت بودن پرستار، وضعیت سلامت جسمانی سالمند و انجام امور منزل متغیر است. برای اطلاع دقیق از جزئیات هزینه پرستار سالمند، با کارشناسان ما در پرستار برتر تماس حاصل فرمایید.

این مورد توافقی است و براساس درخواست و نیاز شما تعین می‌شود. انجام امور منزل می‌تواند برحسب قرارداد برعهده پرستار سالمند باشد.

بله؛ کارشناسان ما در پرستار برتر، نیروی پرستاری را بر اساس شرایط سلامت جسمی و ناتوانی‌های حرکتی سالمند شما اعزام می‌کنند.

از زمانی که کارشناسان ما در پرستار برتر درخواست شما را برای استخدام پرستار ثبت می‌کنند، مراحل اعزام پرستار سالمند به منزل شما در اسرع وقت انجام می‌شود.

بله؛ در موسسه پرستاری پرستار برتر، امکان استخدام پرستار به صورت نیمه وقت و تمام وقت وجود دارد.

بله؛ شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب یک پرستار سالمند حرفه‌ای یا مشاوران ما در شرکت پرستار برتر تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما به صورت شبانه روزی پاسخگوی شما خواهند بود.

4 پاسخ

 1. پرستاران سالمند حداکثر چند ساعت در شبانه روز میتوانند در منزل سالمند از او مراقبت کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *