ارتباط با کارشناسان پرستار برتر (مشاوره رایگان)
راهنمای انتخاب زمان مناسب برای سپردن کودک به پرستار

بهترین زمان برای سپردن کودک به پرستار

نگهداری از کودک، امری است که در سبک زندگی امروزی، در اکثر مواقع نیاز به همراهی و کمک دارد. از این روی بیشتر خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند که برای نگهداری اصولی و استاندارد از فرزند خود، از یک پرستار کودک کمک بگیرند. در این میان یک سوال در خصوص زمان سپردن کودک به پرستار، شکل می‌گیرد. اگر شما نیز علاقه‌مند هستید که در این مورد اطلاعاتی به دست بیاورید، در این مطلب از پرستار برتر با راهنمای سپردن کودک به پرستار، همراه شوید.

بیشتر بخوانید : پرستار کودک در تجریش آموزش دیده و مجرب

زمان مناسب سپردن کودک به پرستار

پیش از هر چیزی باید گفت که بهترین زمان سپردن کودک به پرستار، در خصوص همه خانواده‌ها به یک شکل نیست و نمی‌توان از پیش یک فرمول قطعی و مشخص برای همه در نظر گرفت. به واقع این یک امر نسبی است که با توجه به شرایط خانواده و خود کودک مشخص می‌شود.

اما به طور معمول و از نگاه کلی، انتظار می‌رود که کودک تا زمان وابستگی به شیر مادر، اوقات شبانه روزی خود را با مادر سپری کند. در این دوران، کودک نیاز عاطفی بیشتری به آغوش مادر داشته و بهترین و ایده‌آل‌ترین حالت ممکن این است که از سینه مادر شیر بنوشد. در چنین حالتی بهترین زمان سپردن کودک به پرستار را باید زمانی بدانیم که کودک از شیر مادر جدا شده و شروع به تغذیه از منابع غذایی دیگر می‌کند. در این دوران رفته رفته می‌توان کودک را به پرستار سپرده و ساعات کمتری در روز را با مادر سپری کند.

بهترین زمان نگهداری کودک توسط پرستار
کودک از سه سالگی، آمادگی کامل برای سپرده شدن به پرستار کودک را دارد

به طور استاندارد کودک از سه سالگی، آمادگی کامل برای جدا شدن ساعتی در روز از مادر را دارد. برای آن دسته از خانواده‌هایی که فرزندان خود را به مهدکودک می‌فرستند، معمولا سه سالگی بهترین سن به حساب می‌آید. اگر دقت کرده باشید در قوانین شرکت‌ها و ادارات نیز به مادران این فرصت داده شده است که تا یک سالگی فرزند تازه متولد شده خود، از مرخصی استحقاقی استفاده کنند. به یاد داشته باشید که سپردن زودهنگام کودک به پرستار، بدون فراهم کردن آمادگی و شرایط لازم، ممکن است که در سال‌های اول زندگی، موجب وارد شدن آسیب روحی و عاطفی به کودک شود.

در چنین شرایطی معمولا راه حل عالی، کوتاه کردن ساعات سپردن کودک به پرستار و مداخله و حضور بیشتر مادر است که باعث می‌شود کودک بتواند بهتر با شرایط جدید خود کنار بیاید.

همچنین بخوانید: پرستار کودک آموزش دیده در سعادت آباد

یک استثنا در زمان سپردن کودک به پرستار

با این وجود در خصوص بسیاری از خانواده‌ها، به دلیل شرایط کاری مادر، حتی امکان این موضوع وجود ندارد و می‌بینیم که مادر نیاز دارد تا در همان شروع نوزادی و دوران شیرخوارگی کودک، از کمک یک پرستار کودک استفاده کند. در واقع زمان مناسب سپردن کودک به پرستار، در چنین شرایطی را باید همان دوران نوزادی بدانیم. البته در این شرایط هم راهکارهای مناسب آن وجود دارد. در این صورت برای آن که کودک بتواند از نعمت شیر مادر برخوردار شود، معمولا مادران شیر خود را دوشیده و آن را در بسته بندی‌های مخصوصی که برای آن وجود دارد، قرار می‌دهند. به این صورت پرستار کودک می‌تواند تغذیه نوزاد و طفل شیرخواره را از همان شیر مادر که از قبل آماده شده، انجام دهند.

نکته: در صورتی که به هر دلیلی نیاز باشد که کودک را در دوران نوزادی به پرستار بسپارید، باید حتما این اطمینان خاطر حاصل شود که پرستار انتخابی شما، برای نگهداری از یک نوزاد کارآزموده بوده و دوره‌های لازم را دیده باشد. در واقع پاسخ به این پرسش که سپردن کودک به پرستار چه زمانی بهتر است؟ باید گفت که همه چیز بستگی به شرایط خانواده، شرایط کودک و شرایط پرستار دارد!

اشتباهات در زمان سپردن کودک به پرستار

گاهی اوقات خانواده‌ها بدون آن که نیازهای کودک خود را در نظر گرفته و برای انتخاب پرستار نیز دقت کافی را به خرج دهند، به سراغ انتخاب‌های اشتباهی می‌روند. در واقع عدم تناسب میان تجربه پرستار و سن نگهداری کودک، باعث خواهد شد تا ارتباط لازم میان کودک و پرستار شکل نگرفته و احتمالا کودک به شکل بدتری آسیب ببیند.

اشتباهات رایج سپردن کودک به پرستار چیست؟
عدم تناسب میان تجربه پرستار و سن کودک از اشتباهات زمان سپردن کودک به پرستار است

از این روی بیش از آن که بخواهیم نگران زمان مناسب سپردن کودک به پرستار باشیم، باید در خصوص تناسب تجربه و تخصص پرستار با سن و شرایط کودک، دقت به خرج دهیم.

همچنین بخوانید: پرستار مطمئن کودک در منزل جنوب تهران

سخن پایانی

در بالا دیدیم که بهترین زمان سپردن کودک به پرستار چه وقت است و چطور با توجه به شرایط خانواده و نیازهای کودک، ممکن است این زمان تغییر کند. اگر شما بخواهید کودک خود را به پرستار سپرده و حداقل چند ساعت در روز از مراقب کودک، کمک بگیرید، چه سنی را مناسب می‌دانید؟ حتما نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما در بخش نظرات وب سایت به بحث و اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

بهترین زمان سپردن کودک به پرستار، چه وقت است؟

زمانی که کودک از شیر مادر جدا شده و نیاز او به آغوش گرم مادر تا حدودی تعدیل شد، زمان مناسب سپردن کودک به پرستار فرارسیده است.

چطور کودک شیرخواره را به پرستار بسپاریم؟

در صورتی که انتخاب درستی در خصوص پرستار کودک داشته باشید، سپردن نوزاد به پرستار مجرب نیز مانعی نخواهد داشت.

چه زمانی باید پرستار کودک را عوض کنیم؟

در صورتی که می‌بینید کودک شما با پرستار سازگاری نداشته و پس از مدتی هنوز با او به خوبی ارتباط برقرار نکرده است، احتمالا بهتر خواهد بود که پرستار کودک را عوض کنید.

اشتباهات در زمان سپردن کودک به پرستار چیست؟

در واقع عدم تناسب میان تجربه پرستار و سن نگهداری کودک، باعث خواهد شد تا ارتباط لازم میان کودک و پرستار شکل نگرفته و احتمالا کودک به شکل بدتری آسیب ببیند.

جستجو
دسته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *