ارتباط با کارشناسان پرستار برتر (مشاوره رایگان)
هزینه خانه سالمندان با پرستار سالمند

هزینه خانه سالمندان با پرستار سالمند چقدر تفاوت دارد؟

زمانی که نگهداری از فرد سالخورده در خانواده، با مشکلات زیادی همراه شود، یک سوال پیش می‌آید که سالمند را به خانه سالمندان سپرده یا به جای آن، یک پرستار سالمند استخدام کنیم؟ در این میان تفاوت هزینه خانه سالمندان و پرستار سالمند، به عنوان یک فاکتور مهم در نظر گرفته می‌شود که انتخاب افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مطلب به دنبال آن هستیم که ببینیم هزینه خانه سالمندان در مقایسه با پرستار سالمند، چگونه بوده و کدام یک از این دو روش نگهداری و مراقبت از سالمندان، نتیجه بهتری به همراه دارد. با پرستار برتر همراه باشید.

خانه سالمندان بهتر است یا پرستار سالمند؟

مقایسه خانه سالمندان با پرستار سالمند
مقایسه خانه سالمندان با پرستار سالمند

در اینجا باید که گفت در اکثر مواقع، استفاده و استخدام پرستار سالمند در منزل، به مراتب بهتر از فرستادن فرد سالخورده، به خانه سالمندان است. دور کردن فرد سالمند از جمع خانواده و رها کردن او در خانه سالمندان، مشکلات حاد خاص خود را دارد. به این شکل با ضریب احتمال بالا، فرد سالمند دچار افسردگی شده و دوری او از اعضای خانواده، تألمات دوران پیری را چندین برابر می‌کند.

از این روی تا جایی که امکان آن وجود دارد باید از فرستادن سالمند به خانه سالمندان، جلوگیری کرد. در واقع نگهداری از سالمند در منزل به کمک پرستار، کمک خواهد کرد تا فرد سالخورده بتواند به همان شکل سابق در محیط امن و گرم خانواده حضور داشته و در ضمن از مراقبت و کمک‌های پرستار، برخوردار شود.

همچنین بخوانید: دلایل انتخاب نکردن پرستار سالمند ارزان قیمت

تفاوت هزینه خانه سالمندان و پرستار سالمند

تفاوت هزینه خانه سالمندان و پرستار سالمند
تفاوت هزینه خانه سالمندان و پرستار سالمند

اما همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم؛ یک نکته مهم در این میان وجود دارد! باید دید هزینه نگهداری از سالمندان در مقایسه با پرستار سالمند، چگونه است. در صورتی که بخواهید سالمند را به یک خانه سالمندان خصوصی و با امکانات عالی بسپارید، باید به صورت ماهیانه هزینه زیادی پرداخت کنید. این هزینه به اضافه هزینه رفت و آمد خود شما به خانه سالمندان برای دیدار با سالمند، رقم قابل توجهی در ماه خواهد شد.

این در حالی است که با استخدام یک پرستار سالمند از موسسه پرستاری معتبر، هزینه‌های شما به مراتب کمتر خواهد شد. به علاوه باید این نکته مهم را نیز در نظر بگیرید که با نگهداری سالمند در منزل و برخورداری از خدمات پرستاری سالمند در خانه، روحیه او نیز به مراتب بهتر بوده و ریسک ابتلا به بیماری‌های روانی چون آلزایمر، افسردگی، اختلال اضطراب، اختلال دو قطبی و مانند آن‌ها به شدت کاهش می‌یابد. با این حساب همیشه هم نمی‌توان به طور صرف به تفاوت قیمت خانه سالمندان و پرستار سالمند، تکیه کرده و بر این اساس تصمیم گرفت.

همچنین بخوانید: نگهداری از سالمند پوشکی در منزل

چرا استخدام پرستار سالمند بهتر است؟

بیایید یک واقعیت را در نظر بگیریم. شاید با سپردن سالمند به یکی از ارزان قیمت‌ترین خانه‌های سالمندان، بتوانید هزینه‎های نگهداری را کاهش دهید. اما این واقعیت که به این شکل سالمند را در شرایط ناخوشایندی قرار داده و او را از امکانات و آسایش منزل دور کرده‌اید، به راستی دردناک است. سالمندان بیش از هر شخص دیگری نیازمند مراقبت روحی و روانی هستند و به پتانسیل‌های عاطفی در محیط خانواده نیاز دارند. از این روی با فرستادن سالمند به خانه سالمندانی که شرایط ایده‌آلی نیز ندارد، در واقع او را از متن زندگی بیرون پرتاب کرده یا به نوعی محکوم به افسردگی شده است.

این در حالی است که با استخدام یک پرستار سالمند در منزل، می‌توانید نشاط و انگیزه زندگی را در فرد سالخورده زنده نگه داشته و به او این شانس و فرصت را بدهید که همچنان با روحیه به زندگی ادامه دهد. با این حساب حتی اگر در مواردی هزینه نگهداری از سالمندان در مقایسه با پرستار سالمند، بیشتر باشد، مزایای آن چنین تفاوت قیمتی را توجیه می‌کند. از این روی بیشتر خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که به جای سپردن سالمند به خانه سالمندان، از یک پرستار مجرب و دوره دیده برای نگهداری از او، استفاده کنند.

سخن پایانی

در بالا دیدیم که هزینه خانه سالمندان و پرستار سالمند، چه تفاوتی با هم داشته و به طوری کلی کدام یک برای یک فرد سالخورده، مناسب‌تر هستند. شما اگر بخواهید از فرد سالخورده خانواده خود، نگهداری کنید؛ کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ انتخاب شما خانه سالمندان خواهد بود یا استخدام پرستار سالمند؟ نظرات و تجربیات خود در این زمینه را در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران وب سایت به بحث و اشتراک بگذارید.


سوالات متداول

تفاوت هزینه خانه سالمندان و پرستار سالمند، چقدر است؟

این تفاوت هزینه به ساعات استخدام پرستار و نوع خانه سالمندان که دولتی یا خصوصی باشد، بستگی دارد.

معایب سپردن سالمند به خانه سالمندان چیست؟

در این صورت فرد سالمند، در ریسک ابتلا به بیماری‌های روحی و روانی قرار گرفته و تألمات عاطفی را تجربه خواهد کرد.

چرا استخدام پرستار سالمند به جای خانه سالمندان، بهتر است؟

در این صورت فرد سالمند می‌تواند در محیط امن و روحیه بخش منزل زندگی کرده و وضعیت به مراتب بهتری به لحاظ جسمی و روحی داشته باشد.

چرا استخدام پرستار سالمند بهتر است؟

شاید با سپردن سالمند به یکی از ارزان قیمت‌ترین خانه‌های سالمندان، بتوانید هزینه‎های نگهداری را کاهش دهید. اما این واقعیت که به این شکل سالمند را در شرایط ناخوشایندی قرار داده و او را از امکانات و آسایش منزل دور کرده‌اید، به راستی دردناک است.

جستجو
دسته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *