ارتباط با کارشناسان پرستار برتر (مشاوره رایگان)
عوامل تاثیر گذار در حقوق پرستار سالمند

تعرفه و حقوق نگهداری سالمند در منزل و عوامل تاثیر گذار

برای آن دسته از افرادی که قصد دارند در حوزه پرستاری از سالمند مشغول به کار شوند، موضوع حقوق نگهداری از سالمند، یک مسئله قابل توجه است. از آنجایی که نگهداری از سالمند، یک کار پیچیده و دقیق است، انتظار می‌رود که دستمزد و حقوق سالمندان در محدوده مناسب و به صرفه‌ای قرار داشته باشد. عوامل مختلفی در نحوه محاسبه حقوق نگهداری سالمند در منزل وجود دارند که در این مطلب از مرکز پرستاری پرستار برتر قصد داریم نگاهی به آن‌ها بیندازیم. با ما همراه بمانید.

تعرفه نگهداری از سالمند در منزل

در هر سال، تعرفه نگهداری از سالمند در منزل، مانند دیگر خدمات در حوزه درمانی یا پزشکی مشخص می‌شود و شرکت‌های پرستاری مطابق قانون، تابع این تعرفه‌ها هستند. البته، در نظر داشته باشید که هر سال، مطابق با تورم عمومی در جامعه، این تعرفه نیز دستخوش تغییراتی می‌شود. با این حساب، تنها در تماس با شرکت‌های خدمات پرستاری، می‌توان از تعرفه نگهداری سالمندان در هر برهه زمانی مطلع شد. البته این تعرفه به صورت خام بوده و با توجه به شرایط سالمند و ساعات نگهداری از او، تغییراتی خواهد داشت.

عوامل تاثیر گذار در حقوق پرستار سالمند

حقوق نگهداری از سالمند پوشکی
شرایط روحی سالمند از عوامل تاثیرگذار در حقوق پرستا رسالمند است

عوامل مختلفی در حقوق پرستار سالمند موثر هستند که در زیر نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت. توجه داشته باشید که این عوامل، به صورت مستقیم در محاسبه دستمزد پرستار موثر هستند، اما به جز این‌ها ممکن است موارد دیگری نیز تعیین‌کننده باشند.

همچنین بخوانید: خدمات نگهداری و پرستاری از سالمندان در غرب تهران

ساعات کاری پرستار سالمند

بدیهی است که ساعات کاری پرستار، به صورت مستقیم در حقوق نگهداری از سالمند تاثیر دارد. هر اندازه که ساعات نگهداری از سالمند بیشتر باشد، باید انتظار داشته باشیم که حقوق و دستمزد او نیز بالاتر برود. به طور نمونه قیمت پرستار سالمند تمام وقت در منزل، بالاتر از حقوق نگهداری از سالمند برای چند ساعت در روز است.

همچنین بخوانید: نحوه نگهداری از سالمندان آلزایمری در منزل

شرایط جسمی سالمند

به علاوه شرایط جسمی خاص سالمندان، در حقوق نگهداری از سالمند موثر هستند. حقوق نگهداری از سالمند پوشکی، بیشتر از دستمزدی است که برای نگهداری از یک سالمند معمولی و بدون مشکلات بهداشتی تعیین خواهد شد. به همین ترتیب اگر سالمند دچار مشکلات حرکتی باشد، هزینه نگهداری از او افزایش خواهد یافت.

قیمت پرستار سالمند تمام وقت در منزل
شرایط جسمی سالند در تعیین تعرفه پرستار سالمند نقش دارد

در نهایت به سادگی می‌توان موضوع را به این شکل تعریف کرد که هر آنقدر مشکلات جسمی سالمند بیشتر بوده و به بیماری‌های جدی‌تری مبتلا باشد، نگهداری از او چالش‌های بیشتری داشته و این باعث خواهد شد تا هزینه و دستمزد نگهداری و پرستاری از سالمند نیز افزایش پیدا کند.

همچنین بخوانید: پرستار سالمند آموزش دیده در فاطمی

شرایط روحی سالمند

سالمندان ممکن است از مشکلات روحی مختلف رنج ببرند و پرستار باید نحوه تعامل با این وضعیت و روش‌های بهبود و کنترل آن‌ها را بداند. از این جهت تعرفه نگهداری از سالمند در منزل، به بیماری‌های روحی مانند افسردگی، اختلال اضطراب، اختلال دو قطبی، آلزایمر و … نیز بستگی دارد. بدیهی است که وجود این بیماری‌های روحی، به طور مثال افسردگی و اضطراب، نگهداری از سالمند و پرستاری از او را وارد فاز پیچیده‌تری می‌کند و قطعا باید دستمزد پرستار سالمند در چنین شرایطی بالاتر از حد تعرفه معمول باشد.

قیمت پرستار سالمند در منزل تهران چقدر است؟

قیمت پرستار سالمند در منزل تهران، بستگی به این که سالمند چه شرایطی داشته باشد و از چه مشکلات روحی یا جسمی رنج ببرد، مشخص خواهد شد. البته همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، این قیمت تابع یک تعرفه پایه است و بسته به شرایط مختلف روحی و جسمی سالمند، به طور دقیق مشخص خواهد شد.

سخن پایانی

در این مطلب یک بررسی اجمالی در خصوص نحوه محاسبه حقوق نگهداری از سالمند و عوامل تاثیرگذار بر آن داشتیم. شما به جز این عواملی که در اینجا معرفی کردیم، چه موارد دیگری را در تعیین حقوق و تعرفه نگهداری از سالمند در منزل موثر می‌دانید؟ حتما این موارد را در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران ما به بحث و اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

حقوق نگهداری از سالمند پوشکی چقدر است؟

حقوق نگهداری از سالمند پوشکی بیشتر از سالمند عادی است، اما باز به تعرفه سال و دیگر شرایط سالمند و همینطور ساعات کاری پرستار بستگی دارد.

حقوق نگهداری از سالمند در هر سال چطور تعیین می‌شود؟

این تعرفه، با توجه به تورم عمومی در جامعه و همینطور ترازبندی پرستار سالمند و تخصص او مشخص خواهد شد.

عوامل تاثیر گذار در حقوق پرستار سالمند کدامند؟

مشکلات و بیماری‌های جسمی و روحی سالمند، ساعات کاری پرستار و همینطور تعرفه پایه‌ای که در هر سال مشخص می‌شود، از عوامل تاثیر گذار در حقوق پرستار سالمند هستند.

نحوه محاسبه حقوق نگهداری سالمند در منزل چگونه است؟

محاسبه حقوق نگهداری سالمند در منزل، فرمولی با چند متغیر چون ساعات کاری، بیماری‌های جسمی و روحی سالمند و … دارد.

جستجو
دسته‌ها