ارتباط با کارشناسان پرستار برتر (مشاوره رایگان)
10 نکته برای پرستاران

10 نکته برای پرستاران برای داشتن ارتباط موثر با بیماران سالمند

10 نکته برای پرستاران :هنگام درمان سالمندان، مهم است که در مورد توانایی های بیماران فرضی نسازیم و برای درک شرایط و شرایط منحصر به فرد هر مراجعه کننده وقت بگذاریم. بیماران ممکن است از اختلالات مربوط به سن رنج ببرند یا نکنند. چندین نکته در مورد مراقبت از بیمار سالمند می تواند به پرستاران بزرگسال پیراستن کمک کند تا به طور مؤثر به بیماران خود خدمت کنند. افرادی که علاقه مند به تبدیل شدن به پرستاران پیشرفته، مدیران خدمات پزشکی یا بهداشتی، افسران ارشد پرستاری یا پژوهشگران پرستار بیمار هستند، باید برای آمادگی برای شغل آینده خود، دوره های لازم را بگذرانند.

10 نکته ضروری برای مراقبت از بیماران سالمند

در حالی که 10 نکته زیر برای مراقبت از بیمار سالمند ممکن است زمان ‌بر به نظر برسند، اما می ‌توانند بازده طولانی‌ مدت قابل توجهی در نتایج مثبت بیمار ایجاد کنند.

نکته 1:

با زبان بدن مناسب شروع کنید

وضعیت نشسته دقیقاً در مقابل بیمار با کاهش حواس ‌پرتی و ارسال این پیام که پرستار به طور کامل روی مشتری تمرکز کرده است، ارتباط را بهبود می‌بخشد. حفظ تماس چشمی نیز مهم است، زیرا این امر توجه آنها را جلب می کند و به بیماران کمک می کند تا نشانه های صورت را رمزگشایی کنند.

نکته 2:

صبور باشید

پرستاران باید هنگام درمان سالمندان صبر و حوصله داشته باشند. گاهی اوقات، آنها باید چندین بار نکات صحبت را تکرار کنند تا بیمار به طور کامل پیام را بفهمد. اگر برقراری ارتباط مستلزم تکرار بیش از حد است، پرستاران باید سرعت گفتار خود را کاهش دهند و واضح تر صحبت کنند تا زمانی که مشتری بتواند درک کند. بیماران مسن‌ تر نیز ممکن است در طول مکالمه واکنش نشان دهند.

نکته 3:

احترام مناسب را نشان دهید

پرستاران باید به خاطر داشته باشند که مشتریان مسن ممکن است نظرات متفاوتی در مورد موضوعات معاصر داشته باشند. مهم است که تجربیات متنوع ارائه شده توسط سالمندان را تایید کنید. این شناخت می تواند به پر کردن شکاف های نسلی در طول ارتباطات کمک کند.

نکته 4:

گوش دادن فعال را تمرین کنید

هنگام رفتار با سالمندان، مهم است که فعالانه به سخنان آنها گوش دهید و به یاد داشته باشید که هر دو طرف ممکن است در بیان عقاید به یکدیگر مشکل داشته باشند. پرستاران همچنین باید از زبان بدن، مانند تکان دادن سر تایید، برای تأیید دریافت ارتباطات بدون وقفه در مشتری استفاده کنند. اگر پرستار نتواند بفهمد که بیمار چه می‌خواهد بگوید، باید سؤالات شفاف ‌سازی بپرسد.

نکته 5:

ایجاد ارتباط

برای ایجاد ارتباط با بیمار، سازمان های بهداشتی باید اطمینان حاصل کنند که همه پرسنل تعاملات مثبتی ایجاد می کنند. این کار از جایی شروع می شود که هر کارمندی که با مشتریان روبرو می شود و به درستی خود را معرفی می کند و ترجیحات نام بیماران را می یابد. بیان چندین بار نام های مورد علاقه مشتریان، فضای آشنایی ایجاد می کند و زمینه را برای مشارکت بیماران در برنامه ریزی سلامتی فراهم می کند. ارتباط قوی همچنین باعث می شود مشتریان تصور کلی مثبتی از سازمان داشته باشند.

نکته 6:

صمیمیت نشان دهید

در طول بازدید، ارائه دهندگان مراقبت باید سوالات مناسبی در مورد شرایط زندگی و حلقه های اجتماعی مراجعان بپرسند. بسیار مهم است که پرستاران نقشی را که فرهنگ و باورهای مشتری در درمان ایفا می کند، درک کنند. این درک تصمیم گیری مشترک را تسهیل می کند. علاوه بر سواد فرهنگی، پرهیز از فرضیات مربوط به سن در هنگام ارائه توصیه‌ها مهم است.

نکته 7:

چالش های حسی را بشناسید

حواس پرتی، مانند همراهی مراقبان، اختلالات شناختی، یا کم شنوایی، می تواند ارتباط را دشوار کند. تقریباً یک سوم از سالمندان بالای 65 سال مشکلات شنوایی دارند و یک چهارم سالمندان بالای 75 سال مشکلات بینایی را گزارش می دهند. بیماری ها بر روی هر بیمار متفاوت و به درجات مختلف تأثیر می گذارد. مهم است که پرستاران این شرایط را در چارچوب نگه دارند.

نکته 8:

از راحتی اطمینان حاصل کنید

راحتی فیزیکی هم برای بیماران و هم برای اعضای خانواده آنها مهم است. کاهش ناراحتی های جسمی حواس پرتی را در طول درمان کاهش می دهد. حفظ آسایش برای بیماران مسن می تواند دشوار باشد، به خصوص برای کسانی که چندین بیماری دارند. پرستاران می توانند با حرکات ساده، مانند ارائه یک پتو یا ژاکت به مشتریان سرد، راحتی بیمار را تضمین کنند.

نکته 9:

از زبان ساده استفاده کنید

با افزایش سن بیماران، فیزیولوژی آنها به طور قابل توجهی تغییر می کند. مراجعین مسن ممکن است شروع به از دست دادن شنوایی، بینایی یا حافظه کوتاه مدت یا بلندمدت کنند و این امر نحوه جذب و پردازش اطلاعات را تغییر می دهد. استفاده از زبان ساده درک مفاهیم جدید را برای مشتریان ارشد آسان تر می کند.

نکته 10:

همدلی نشان دهید

همدلی صمیمانه باعث ایجاد رابطه می شود. بیماران باید احساس کنند که ارائه دهندگان مراقبت نگرانی های آنها را درک کرده و با آنها شناسایی می کنند. برای انتقال این احساس، پرستاران می توانند احساس کنند که در شرایط مشابه هنگام برقراری ارتباط اطلاعات نامطلوب چه احساسی دارند. چنین ارتباطات صادقانه و باز نشان می دهد که پرستاران مشکلات مشتری را تشخیص می دهند و واقعاً به شرایط بیمار اهمیت می دهند.

توصیه آخر

در این مقاله از سایت پرستار برتر درباره نکته های لازم برای ارتباط موثر با افراد سالمند گفتیم. اگر شما مخاطبان عزیز تمایل به اعزام پرستار به منزل خود دارید می توانید با ما در ارتباط باشید.

جستجو
دسته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *