ارتباط با کارشناسان پرستار برتر (مشاوره رایگان)
نکات تغذیه ای برای کودکان مدرسه ای

نکات تغذیه ای برای کودکان مدرسه ای

نکات تغذیه ای برای کودکان مدرسه ای :سن مدرسه بهترین زمان برای کودکان است تا در مورد غذا، بدن و فعالیت سالم بیاموزند. این زمانی است که آنها یک زندگی اجتماعی شلوغ را شروع می کنند، پول در جیب دارند و شروع به کمک به انتخاب سبک زندگی خود می کنند. کودکان در این سن به سرعت یاد می گیرند و همچنین تحت تأثیر دوستان و گرایش های محبوب خود قرار می گیرند. در این مقاله به بررسی نکات تغذه ای برای کودکان مدرسه ای می پردازیم، در ادامه همراه ما باشید.

آیا  شیر مادر برای عفونت چشم نوزاد تاثیر دارد ؟ در این رابطه بیشتر بخوانید

کودکان برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل به غذاهای متنوعی نیاز دارند. میزان فعالیت بدنی آنها در یک روز بخش مهمی از میزان نیاز آنها به غذا خواهد بود. هنگامی که کودکان مشغول و فعال هستند، خوردن میان وعده برای بالا نگه داشتن سطح انرژی مهم است. یک میان وعده صبحگاهی سالم در هنگام استراحت و یک میان وعده بعد از مدرسه معمولاً هر روز مورد نیاز است.

صبحانه مهم است

تشویق به صبحانه مهم است. یک خواب خوب شبانه و به دنبال آن غذا در صبح به کودک شما کمک می کند تا فعال بماند و در مدرسه تمرکز کند. همچنین به این معنی است که فرزند شما در طول صبح کمتر گرسنه می شود و می تواند به عملکرد در مدرسه کمک کند. الگو باشید و بگذارید فرزندتان ببیند شما هم صبحانه می خورید. یک کاسه غلات با شیر و میوه های تازه یا خورشتی یک پیش غذای عالی برای کل خانواده است.

ناهار مدرسه

بسیاری از مدارس یک غذاخوری دارند که طیف وسیعی از انتخاب های غذایی را ارائه می دهد. اکثر مدارس از دستورالعمل های دولتی برای تشویق انتخاب های غذایی سالم پیروی می کنند. غذایی که فرزند شما انتخاب می کند ممکن است هزینه و انرژی بالایی داشته باشد، اما گاهی اوقات مواد مغذی کمی دارد. یک جایگزین ناهار بسته بندی شده از خانه است که راهی عالی برای کودک شما برای یادگیری غذای سالم و کمک به آماده سازی است.

پیشنهادات جعبه ناهار عبارتند از:

ساندویچ یا نان پیتا با پنیر، گوشت بدون چربی، هوموس و سالاد

برش های پنیر، کراکر با اسپرد و میوه های تازه یا خشک

سبزیجات خام یا میوه های تازه را شسته و خرد کنید

غذاهای بسیار فرآوری شده، شیرین، چرب و شور تنها باید بخش بسیار کمی از رژیم غذایی کودک شما را تشکیل دهند. غذاهایی که باید در ناهار روزانه مدرسه محدود شوند عبارتند از:

گوشت های فرآوری شده مانند سالامی، ژامبون، مرغ فشرده و استراسبورگ

چیپس، بیسکویت شیرین، و موسلی بار و بار صبحانه

درمان و فشار همسالان

فشار همسالان برای خوردن غذاهای “مد روز” خاص در این سن قوی است. اجازه دهید کودکتان هر از گاهی از این نوع غذاها بخورد، مانند مهمانی ها، رویدادهای خاص یا زمانی که بقیه اعضای خانواده از آنها لذت می برند. بهتر است مقدار پولی را که کودکان در مدرسه یا در راه خانه خرج می کنند محدود کنید.

گاه به گاه آب نبات چوبی، کیسه چیپس یا غذای آماده هیچ ضرری ندارد. با این حال، اگر آنها خیلی زیاد خورده شوند، ممکن است متوجه شوید:

غذاهای مغذی کافی مصرف نمی شود.

کودکان  دچار اضافه وزن شده اند.

تنقلات بعد از مدرسه

کودکان در این سن ممکن است بسته به سطح فعالیت اشتها دچار نوساناتی شوند، بنابراین به آنها اجازه دهید تا انتخاب کنند که چه مقدار باید بخورند در حالی که طیف گسترده ای از غذاهای سالم را ارائه می دهند. برخی از کودکان در وعده عصرانه فقط مقادیر کمی می خورند، بنابراین مطمئن شوید که میان وعده بعد از ظهر مغذی باشد.

برای دانش‌آموزان، زمان صرف غذا در خانواده فرصتی برای اشتراک‌گذاری و صحبت در مورد فعالیت‌ها و رویدادهای روز است. عصرانه با هم زمان مهمی برای انجام این کار است.

پیشنهادات خانوادگی برای صرف غذا عبارتند از:

اجازه صحبت و به اشتراک گذاری فعالیت های روزانه را بدهید.

از حواس پرتی مانند تلویزیون، رادیو یا تلفن خودداری کنید.

سخن پایانی :

ما در مجموعه پرستار برتر سعی می کنیم با دادن آگاهی درباره موضوع های متفاوت به شما مخاطبان عزیز کمک کنیم. شما می توانید برای مشاوره و جذب پرستار سالمند و بیمار  در شاخه های متفاوت با ما در تماس باشید.

جستجو
دسته‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *